Mbrojtësi Ismajli zgjedh Shqipërinë

Mbrojtësi Ismajli zgjedh Shqipërinë

07 November 2018 12:54

Mbrojtësi Ardian Ismajli është ftuar nga kombëtarja shqiptare për dy ndeshjet e radhës.

Ismajli që mbrojti ngjyrat e përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U21 ka vendosur të mbrojë ngjyrat e Shqipërisë për përfaqësuesen seniore.

Të pakënaqurit po sfidojnë Kosovën me kartën e Shqipërisë

Më 16 tetor Ardian Ismajli luajti ndeshjen e fundit me përfaqësuesen U-21 të Kosovës në futboll. Mbajti shiritin e kapitenit në disfatën 3:0 të pësuar nga Izraeli në Ramat Gan, shkruan sot Koha Ditore.

Ismajli në fund të shtatorit mbushi 22 vjet dhe më nuk e ka të drejtën që të luajë për përfaqësuesen Shpresa (U-21). Tani ai mund të luajë vetëm në nivelin senior në futbollin ndërkombëtar, përkatësisht në përfaqësuese.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme