Sport

Basketboll, derbi i femrave luhet të dielën

Basketboll, derbi i femrave luhet të dielën
 

Dueli ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit në Ligën e Femrave të basketbollit do të zhvillohet të dielën, ka njoftuar Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK).

Kjo ndeshje i takon xhiros së gjashtë dhe luhet në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë prej orës 17:00. Bashkimi është kampion në fuqi derisa Prishtina ka fituar Kupën e Kosovës.