Sport

Feronikeli fiton derbin e Drenicës, Llapi befasohet nga Ballkani

 

Feronikeli ka mposhtur Drenicën me rezultat 2 me 1 për të fituar derbin lokal, ndërsa Llapi është befasuar në shtëpi nga Ballkani që një gol i mjaftoi për tre pikët e reja.

Da Silva dhe Kastriot Rexha realizuan për Feronikelin ndërsa për Drenicën realizoi Meziu.