Mane: Shaqiri lojtar fantastik, duket se është që disa vite me ne Foto: Reuters

Mane: Shaqiri lojtar fantastik, duket se është që disa vite me ne

27 October 2018 19:33

Sadio Mane ka lavdëruar paraqitjen e sotme të Xherdan Shaqirit në fitoren prej 4 me 1 ndaj Cardiffit.

Shaqiri u inkuadrua në minutën e 61 për ta ndryshuar komplet ritmin e lojës së “Të Kuqve”, derisa arriti të shënojë edhe golin e tij të parë në Premier Ligë me Liverpoolin pas asistimit nga Salah në minutën e 84 të ndeshjes.

“Të gjithë jemi të lumtur që e kemi Shaqirin këtu. Ai është një njeri shumë i mirë dhe si lojtar ai është fantastik. Ai është lojtar i madh, ka ardhur tani dhe duket se është qe disa vite këtu. Ai do të na ndohmojë të shënojmë më shumë dhe të asistojë”, është shprehur Mane për Liverpool.com.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme