Sport

Legjenda e Liverpoolit krahason Shaqirin me Coutinhon

 

Xherdan Shaqiri është i aftë për të mbuluar zbrazëtirën e lënë te Liverpooli nga largimi i Philippe Coutinhos, thotë legjenda e Liverpoolit Neil Mellor.

Liverpooli ishte detyruar ta shesë Coutinhon në afatin kalimtar të janarit te Barcelona, dhe që nga atëherë nuk ka transferuar një lojtar që posedon kreativitetin e brazilianit në mesfushë, transmeton Koha.net.