Sport

Brozhoviqi bëhet hit në internet me veprimin kundër Barçës

Brozhoviqi bëhet hit në internet me veprimin kundër Barçës
Foto: Reuters

Marcelo Brozhoviq ka marrë vëmendjen nëpër rrjetet sociale për veprimin që bëri për t’ia pamundësuar Luis Suarezit golin nga gjuajtja e lirë.

Mesfushori kroat vendosi që të shtrihej në murin që kishte vendosur Interi dhe kuptoi qëllimin e sulmuesit 33-vjeçar që vendosi të gjuante ulët në mur.