Handanoviq: Derbi i Milanit është special

Handanoviq: Derbi i Milanit është special

21 October 2018 20:12

Portieri i Interit, Samir Handanoviq ka thënë se derbi i Milanit është special, dhe jo si ndeshjet e tjera.

Interi e pret sonte Milanin në shtëpi për të luajtur derbin e kësaj jave në Serie A, transmeton Koha.net. Takim ky që nis në ora 20:30.

“Gjithmonë duhet të jemi të koncentruar në secilën lojë, por natyrshëm derbi është ndeshje speciale, pasi nuk është ndeshje si të tjerat. E dimë se çfarë do të thotë në shtëpi të fitosh derbin. Gjithçka varet se si përgatitemi, është gjithmonë bukur të jesh pjesë e lojërave të tilla, dhe të gjithë duan të luajnë”, është shprehur Handanoviq për Inter TV.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme