Showbiz

Vdiq aktori i filmit “8 Mile”

 

Aktori dhe reperi Nashawn Breedlove, i njohur për rolin e tij në filmin “8 Mile”, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

Breedlove luajti rolin e kundërshtarit të hatashëm, Lotto, në filmin e vitit 2002, i bazuar në jetën e reperit Eminem, dhe u shfaq në kolonën zanore të filmit “The Wash” të vitit 2001.