Showbiz

Shpallet fituesi i shout “The Voice” në Amerikë

 

Pas disa muajsh emocion dhe ethe, Amerika më në fund e ka zgjedhur Bryce Leatherwoodin si fitues të shout “The Voice 2022”.

Këngëtari i muzikës country u ndihmua në këtë garë nga mentori, Blake Shelton, dhe gjatë gjithë këtij rrugëtimi nuk e solli asnjë performancë të dobët.