Showbiz

Dënohet me 13 vjet burgim ylli kinez i popit, Kris Wu

Foto: AP
 

Një gjykatë në Pekin e ka dënuar yllin kanadez të popit me origjinë kineze Kris Wu me 13 vjet burgim pasi e shpalli fajtor për krime përfshirë përdhunimin, pak më shumë se një vit pas arrestimit të tij në Kinë, ku ai lindi dhe ndërtoi një karrierë fitimprurëse.

Gjykata në rrethin Chaoyang tha se hetimet treguan se nga nëntori deri në dhjetor 2020, Wu, i njohur gjithashtu si Wu Yifan, përdhunoi tre gra, raportoi The Guardian të premten.