Showbiz

Tom Hardy fiton medalje të artë në turneun e sportit luftarak jiu-jitsu

Foto: AP/Associated Press
 

Aktori i njohur britanik, Tom Hardy, e ka fituar medaljen e artë në turneun e sportit luftarak jiu-jitsu, raportoi të martën portali “Female”.

Ylli i filmit “Venom” po garonte në kampionatin “REORG Open Jiu-jitsu” në Wolverhampton të Anglisë, ku arriti të triumfojë dhe ta fitojë vendin e parë në këtë sport. Ai madje me shumë krenari i postoi fotografitë e medaljes së fituar në rrjetin social Instagram.