Showbiz

Ashton Kutcher e zbulon diagnozën me një sëmundje të rrallë

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i Hollywoodit, Ashton Kutcher, ka folur publikisht për sëmundjen e rrallë autoimune me të cilën është diagnostikuar së fundmi, që i shkaktoi humbje të shikimit, dëgjimit dhe ia pamundësoi ecjen.

Aktori e ndau diagnozën me publikun e gjerë në një episod të emisionit të National Geographic, “Running Wild with Bear Grylls: The Challenge”, raportoi të martën portali “Deadline”.