Showbiz

“BLACKPINK” shënon gjashtëvjetorin e debutimit

 

Anëtaret e grupit “BLACKPINK” e kanë shfrytëzuar Instagramin për ta shënuar gjashtëvjetorin e debutimit në skenën muzikore, raportoi të hënën portali “NME”.

Grupi i përbërë nga katër vajza, Jisoo, Jennie, Rosé dhe Lisa, debutoi në vitin 2016 me albumin “Square One”, pjesë e së cilit ishin edhe hitet, “Boombayah” dhe “Whistle”.