Showbiz

Publikohet momenti kur Baldwini e mori vesh që Hutchinsi ka vdekur

 

Pamjet nga intervista e policisë tregojnë momentin kur aktori hollivudian, Alec Baldwin, vendosi dorën mbi gojën e tij dhe ra në heshtje, pasi i treguan se regjisorja Halyna Hutchins kishte vdekur si pasojë si pasojë e një plumbi të shkrepur nga ai në xhirimet e filmit “Rust”.

Hutchins vdiq pasi një armë mbështetëse e mbajtur nga Baldwini u shkrep gjatë provave për filmin në New Mexico, në tetor të vitit 2021.