Showbiz

Louie Anderson, komediani fitues i çmimit Emmy, vdes në moshën 68-vjeçare

FOTO: AP
 

Louie Anderson, karriera e të cilit prej më shumë se katër dekadash si komedian dhe aktor përfshinte performancën e tij fituese të çmimit Emmy si nënë e djemve binjakë të rritur në serialin televiziv "Baskets", vdiq të premten. Ai ishte 68 vjeç.

Anderson vdiq në një spital në Las Vegas nga ndërlikimet nga kanceri, ka thënë Glenn Schwartz, publicisti i tij për një kohë të gjatë.