Showbiz

Anitta ka nënshkruar kontratë me kompaninë “Sony Music Publishing”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Yll 28-vjeçar i muzikës, Anitta, ka arritur marrëveshje me kompaninë “Sony Music Publishing”. Këngëtarja, valltarja, kantautorja dhe aktorja braziliane ka arritur marrëveshje të re me studion incizuese gjigante për të vazhduar ta sjellin muzikën e saj deri tek audienca globale.

Megjithëse e gëzon një karrierë të suksesshme dhe shquhet si një nga artistet më të veçanta latine, Anitta depërtoi në tregun amerikan të muzikës në vitin 2021 me hitin “Girl From Rio”.