Showbiz

Shpallen fituesit e shpërblimeve “People’s Choice Awards 2021”

 

Ylli i mundjes i shndërruar në aktor, Dwayne Johnson, ishte fituesi i madh i ceremoninë së sivjetme “People’s Choice Awards”, duke u shpërblyer me çmimet, “Aktori më i mirë në film”, “Ylli i komedisë” dhe çmimin special “Kampioni i njerëzve”.

Edhe filmat e bazuar në Universin Kinematik Marvel shënuan suksese të mira gjatë mbrëmjes, duke rrëmbyer shpërblime për yllin Scarlett Johansson e nderuar me çmimin “Aktorja më e mirë në film” dhe filmin e saj “Black Widow” i cili u shpall “Filmi më i mirë i vitit 2021”. Edhe aktori i ri Simu Liu u nderua me çmim në kategorinë “Ylli i filmave aksion, ndërsa filmi i parë me superhero aziatik “Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings” u shpall “Filmi më i mirë aksion”. Aktori i njohur britanik, Tom Hiddleston, u nderua me çmimin “Ylli i serialit televiziv” ndërsa projekti i tij shumë i pëlqyer nga publiku, “Loki”, u shpall “Seriali më i mirë i vitit”.