Showbiz

Tony Bennett dhe Lady Gaga me performancë të re për shoun “MTV Unplugged”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Dyshja e njohur e muzikës, Tony Bennett dhe Lady Gaga, do të perfomojnë gjatë këtij muaji në kuadër të “MTV Unplugged”.

shou i sjellë dy yjet duke i interpretuar versionet akustike të këngëve nga albumi i tyre i ri, “Love For Sale”, i cili është nominuar për çmim “Grammy” në kategorinë “Albumi më i mirë i vitit”.