Showbiz

Virgil Abloh vdiq nga një lloj i rrallë i kancerit

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Disenjatori i famshëm i modës, Virgil Abloh, ka vdekur pas një beteje të fshehtë me sëmundjen e kancerit.

Abloh i cili më së miri njihej si drejtor artistik i shtëpisë franceze të modës, “Louis Vuitton”, dhe kryeshefi ekzekutiv i markës milaneze të modës, “Off-White”, ishte vetëm 41-vjeçar.