Showbiz

“MTV EMA 2021”: Rita Ora prezantoi çmim ndërsa Gjon’s Tears triumfoi gjatë mbrëmjes

 

Pop grupi i famshëm korean “BTS” dhe kantautori britanik, Ed Sheeran, ishin ndër fituesit më të mëdhenj të mbrëmjes, në edicionin e fundit të ceremonisë “MTV European Music Awards” e cila u mbajt të dielën mbrëma.

“BTS” u shpërblyen me më së shumti çmime përfshirë këtu, “Artistët më të mirë Pop”, “Grupi më i mirë”, “Artistët më të mirë të muzikës K-Pop” dhe “Grupi me më së shumti adhurues”, por shtatë anëtarët e bendit nuk qenë të pranishëm në ceremoni për t’i pranuar këto shpërblime. Kurse, Ed Sheeran i cili qe i pranishëm në ngjarje u nderua në kategoritë, “Artisti më i mirë” dhe “Kënga më e mirë” për hitin e tij të fundit “Bad Habits”.