Showbiz

Alec Baldwin gjatë xhirimeve aksidentalisht vret pjesëtaren e filmit

Foto: AP
 

Autoritetet kanë nisur hetimet pasi konfirmuan se një armë skene me të cilën shtiu aktori Alec Baldwin teksa ishte në xhirime të një filmi, e la të vdekur kinematografen dhe plagosi regjisorin.

Zyrtarët policorë në Santa Fe kanë thënë se Halyna Hutchins, kinematografja në filmin “Rust” dhe regjisori Joel Souza u qëlluan të enjten gjatë xhirimeve të filmit të vendosur në një shkretëtirë në periferi të Santa Fe.