Showbiz

Babai i Britneyt ia monitoronte asaj edhe telefonin

Foto: AP
 

Babai i Britney Spearsit, Jamie Spears, e ka kontrolluar aq shumë jetën e vajzës së tij, saqë i ka monitoruar edhe mesazhet dhe thirrjet telefonike të saj dhe madje edhe historikun e shfletimeve në internet, thuhet në një dokumentar të ri.

Një ish-anëtar i ekipit të sigurisë së yllit të muzikës pop ka thënë në dokumentarin “The New York Times Presents: Controlint Britney Spears”, se atij i është kërkuar që të “vendosë kontroll prindëror” në telefonin e këngëtares së hitit “Toxic”. Këtë telefon, artistja tashmë 39-vjeçare, e kishte për obligim ta mbante për të qenë nën kontroll të babait të saj, që ishte vënë me vendim të një gjykate, dhe i cili ia kishte kufizuar jetën asaj në 13 vitet e fundit.