Showbiz

U ndanë shpërblimet “Emmy” me një ceremoni glamuroze

 

Pas një viti ku shumica e njerëzve e kanë kaluar kohën më të madhe të mbyllur brenda në shtëpi dhe duke pasur kohë të mjaftueshme për të shikuar televizion, u mbajt edicioni i ri i ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve “Emmy”, të cilat i nderojnë më të mirët në fushën e televizionit.

Jason Sudeikis, ylli i komedisë shumë të pëlqyer nga publiku, “Ted Lasso” dhe aktorja veteran, Jean Smart, nga seriali “Hacks”, triumfuan në garën për komedinë më të mirë dhe u shpërblyen me çmime “Emmy” në kategoritë, “Aktori dhe aktorja më e mirë në komedi”.