Showbiz

Hemsworthi, fytyra e re e reklamës së Dubait

Foto: AP
 

Chris Hemsworth po paraqet në një reklamë të re për turizmin në Dubai. Aktori 38-vjeçar, më i njohur për rolin në “Thor”, pjesë e filmave nga Marvel, është fytyra e reklamës, që do të fillojë të transmetohet nga muaji tetor deri në mars të 2022-tës.

Reklama e paraqet Hemsworthin duke i eksploruar vendet më ikonike të qytetit, përfshirë Qendrën e Ekspozitave, rrokaqiellin Burj Khalifa dhe Jumeirah Beach Park. “Dëshiron ta shohësh të ardhmen? Eja. Le të hipim në metro. Ky është Dubai dhe kjo është shfaqja më e madhe në botë”, thotë ai. “Mundësia, lëvizshmëria, qëndrueshmëria dhe shembujt më të mirë të aftësisë njerëzore”.