Showbiz

Madonna po punon në sjelljen e një versioni të ri të këngëve klasike

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Për ta shënuar ditëlindjen e 63-të dhe 40-vjetorin e karrierës muzikore, ikona e muzikës pop, Madonna, të hënën e bëri të ditur lajmin se një marrëveshje e re e arritur me studion incizuese, “Warner Music Group”, për herë të parë e sjellë lansimin e një serie të gjerë dhe shumëvjeçare të katalogut të saj muzikor, ku përfshihen këngë novatore të cilat e shndërruan atë në një yll ndërkombëtarë.

Ky projekt i përfshinë disa prej albumeve të saja klasike, si “Like a Virgin” dhe “Like a Prayer”, si dhe albumet e realizuara vjetëve të fundit, si “MDNA” dhe “Rebel Heart”. Gjithçka do të vijë e kuruar personalisht nga Madonna.