Showbiz

Është martuar aktorja Issa Rae

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli hollywoodian Issa Rae është martuar. Gjatë fundjavës, aktorja 36-vjeçare e ka kurorëzuar lidhjen me të fejuarin e saj, Louis Diame, në një dasmë intime në jug të Francës.

Duke e shfrytëzuar rrjetin social Intstagram, ylli i serialit “Insecure” i postoi disa fotografi nga ceremonia e kurorëzimit të shoqëruara me mbishkrimin: “A) Fotografi të improvizuara në fustanin e punuar me porosi nga disenjatorja Vera Wang. B) Shoqërueset e mia erdhën për të më ndihmuar, por rastësisht që të gjitha e kishin veshur të njëjtin fustan! U ndjenë vërtetë të turpëruara për këtë gjë. C) Më pas i realizova disa fotografi me burrin tim. Faleminderit kompanisë për organizimin e dasmave @whiteedenweddings që u treguan shumë të sjellshëm dhe të dashur me mua, duke na akomoduar dhe duke na bërë të ndihemi shumë të veçantë”.