Showbiz

Producenti i dënuar hollivudian, Weinstein, kërkon pafajësi pas akuzave të reja

 

Ish-producenti hollivudian Harvey Weinstein ka kërkuar pafajësi në gjykatën e Lartë të Los Angeles, pas akuzave të 5 grave, mes viteve 2004-2013.

69-vjeçari u shfaq në sallën e gjyqit, me karrocë invalidësh, i veshur me uniformën e një të dënuari ngjyrë kafe dhe ndiqte seancën nga qelia e qelqtë brenda në sallë. Një vit më parë, ish-regjisori dhe producenti i Hollywoodit u dënua me 23 vjet burgim nga gjykata e New-Yorkut për të njëjtat akuza, përdhunim e ngacmim seksual.