Showbiz

Kevin Spacey e siguron rolin e parë prej se u akuzua për sulm seksual

 

Afërsisht katër vjet pasi Kevin Spacey u akuzua për herë të parë për abuzim seksual, aktori më në fund ka arritur ta fitojë një rol në filmin italian të regjisorit Franco Nero, “L’uomo Che Disegnò Dio”.

“Jam shumë i lumtur që Kevin ka pranuar të bëhet pjesë e filmit tim. Unë e konsideroj atë një aktor të mrekullueshëm dhe mezi pres t’i fillojmë xhirimet”, citohet të ketë thënë regjisori Nero për “ABC News”.