Showbiz

Aktori Charles Grodin vdiq në moshën 86-vjeçare

 

Charles Grodin, ylli i filmave të tillë si “Beethoven” dhe “The Heartbreak Kid”, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Familja e aktorit e konfirmoi lajmin se ai vdiq të martën më 18 maj, në shtëpinë e tij në Connecticut. Ai vuante nga kanceri i palcës kockore.