Showbiz

“Welcome to Utmark” me dy aktore nga Kosova në rrjetin e njohur televiziv

 

Dy aktore nga Kosova, May-Linda Kosumovic dhe Rozafa Çelaj, do të debutojnë në rrjetin e njohur televiziv “HBO”, në degën në Norvegji, të dielën me serialin “Welcome to Utmark”.

Seriali ka tetë episode. Skenari i tij është shkruar nga danezi Kim Fupz Aakeson.