Showbiz

The Weeknd dhuron 1 milion dollarë për qytetarët e Etiopisë

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Ylli kanadez i muzikës, The Weekend, është përfshirë në konfliktin ushtarak në Etiopi, duke i dhuruar 1 milion dollarë të cilat do të shfrytëzohen për sigurimin e ushqimit për të gjithë njerëzit në nevojë.

Këngëtari i njohur dhe shumë i suksesshëm i cili prejardhjen e ka nga Etiopia, është bërë bashkë me organizatën e Kombeve të Bashkuara, “World Food Program USA”, për t’i dhuruar mbi 1 milion dollarë për t’i ndihmuar shtetit të Afrikës Veriore, i cili ka disa muaj që është zhytur në gjak dhe është pushtuar nga kaosi.