Showbiz

Peristeri fituese e Festivalit të 59-të të RTSH-së

 

Anxhela Peristeri me këngën Karma ka fituar festivalin e 59-të të RTSH-së dhe do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion vitin e ardhshëm, njoftojnë mediumet shqiptare.

Në vend të dytë ka përfunduar Sardi Strugaj me këngën “Ka me t’ba me majt”, ndërsa në vend të tretë u rendit Festina Mezini me këngën “Kush je ti dashuri”