Showbiz

Jeff Bridges diagnostikohet me limfomë

Jeff Bridges diagnostikohet me limfomë

Ylli i filmit “The Big Lebowski”, Jeff Bridges, e ka konfirmuar lajmin se është diagnostikuar me limfomë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale të postuar mbrëmë, Bridges e ka ndarë diagnozën e tij me gjithë adhuruesit duke shkruar: “Jam diagnostikuar me limfomë. Edhe pse është një sëmundje mjaft serioze, po ndihem me fat që e kam një ekip të mrekullueshëm të mjekëve të cilët po kujdesen për mua, dhe parashikimet janë të mira. Tashmë e kam filluar tretmanin dhe do t’iu mbajë të informuar gjatë gjithë procesit të shërimit. Jam thellësisht falënderues për dashurinë dhe përkrahjen nga familjarët, miqtë dhe adhuruesit e mi. faleminderit për lutjet dhe urimet e mira”.