Showbiz

Rihapen kinematë në Indi pas disa muajsh mbylljeje për shkak të COVID-19

Rihapen kinematë në Indi pas disa muajsh mbylljeje për shkak të COVID-19
Foto: AP

Pas shtatë muajsh, kinematë në Indi janë hapur sërish të enjten, një shenjë kjo që tregon përpjekjen për t’iu kthyer normalitetit pas përhapjes së koronavirusit.

Rikthimi në kinema vjen teksa India po regjistron numrin më të lartë ditor të rasteve me virus dhe pritet që së shpejti të kryesojë listën e shteteve me shifrat e të infektuarve, transmeton KOHA. Megjithatë, raportet e fundit tregojnë se përhapja e virusit ka filluar të ngadalësohet.