Showbiz

Lady Gaga udhëheq nominimet “MTV EMA”, Dua Lipa konkurron për katër çmime

 

Këngëtarja e njohur amerikane, Lady Gaga, po i udhëheq nominimet e sivjetme për shpërblimet “MTV European Music Awards”, me shtatë nominime gjithsej.

Ylli i hitit “Born This Way” dominon në disa prej kategorive kryesore të kësaj ceremonie e cila zë vend më 8 nëntor, përfshire këtu kategoritë: “Artistja më e mirë”, “Kënga më e mirë pop” dhe “Videoklipi më i mirë” për duetin e saj me Ariana Granden, “Rain On Me”.