Showbiz

Alicia Keys ka frikë për djemtë e saj

Alicia Keys ka frikë për djemtë e saj

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Alicia Keys, e ka pranuar së fundmi se është e tmerruar për faktin se po i rritë dy djem zezak në një botë kaq armiqësore.

Ylli i hitit “Empire State of Mind” e cila e ka një djalë nëntë vjeçar, Egypt dhe një gjashtë vjeçar, Genesis, me bashkëshortin Swizz Beats, ishte shtatzënë me fëmijën e dytë kur në vitin 2014 kur lëvizja “Black Lives Matter”, e organizoi një protestë madhore pas vrasjes së një tinejxheri afrikano-amerikan të paarmatosur nga një polic në Missouri, dhe e pranoi se klima politike në vend atëkohë e rëndonte shumë mendjen dhe zemrën e saj.