Showbiz

Ava Max është nga Saranda, i pëlqen byreku me petë

 

Këngëtarja e disa hiteve e cila ngjiti shpejt shkallët e suksesit në tregun ndërkombëtar, Ava Max ka dhënë intervistën e saj të parë për mediat shqiptare, me moderatoren e “Ditë e re”, Arjola Shehu teksa flet edhe shqip.

Ava foli për rrënjët e saj, ku pavarësisht se ajo ka lindur në SHBA, babain e ka nga Qeparoi dhe mamin nga Saranda.