Showbiz

Yjet e muzikës së bashku me Rita Ora bëjnë thirrje të ndalohet racizmi

Yjet e muzikës së bashku me Rita Ora bëjnë thirrje të ndalohet racizmi

Më shumë se 700 persona nga industria e filmit në Britani, përfshirë artistë, menaxherë, producentë dhe kompani të ndryshme, kanë shkruar një letër të hapur duke i bërë thirrje të gjithëve që të “qëndrojnë se bashku” dhe të “ndalin racizmin tani”.

Rita Ora, Little Mix, Nile Rodgers dhe Lewis Capaldi janë në mesin e yjeve të cilët bëjnë thirrje që t’i jepet fund racizmit, shkruan BBC.