Showbiz

Kristen Stewart sot e shënon ditëlindjen e 30-të

Kristen Stewart sot e shënon ditëlindjen e 30-të

Aktorja e njohur amerikane, Kristen Stewart, sot e feston ditëlindjen e saj të 30-të. Stewart e cila u bë e famshme anembanë botës si tinejxhere duke e luajtur rolin e Bella Swanit në filmin e vitit 2008, “Twilight”, u lind në vitin 1990 në Los Angeles.

Në vitin 2010 dhe 2012, Stewart e ka kryesuar listën e përpiluar nga revista “Forbes” të yjeve më fitimprurës të Hollywoodit, transmeton Koha.