Showbiz

Amerikania me peshë prej 127 kg defilon në pistën e modës

Amerikania me peshë prej 127 kg defilon në pistën e modës

Modelistja amerikane plus-size Tess Holliday (34) javën e kaluar ka ecur në pasarelën e Javës njujorkeze të modës, duke e mbajtur me këtë rast për gjoksi. Ajo në një fustan të bardhë të ngushtë i tregoi 127 kilogramët e saj dhe e provokoi audiencën, me ç’rast shumë ishin të mahnitur me vetëbesimin e saj.

Me fustanin e bardhë ajo i kombinoi sandalet me të njëjtën ngjyrë, ndërsa nga grimi përdori buzëkuq të kuq dhe një laps të kaltër për sy, gjë që nuk kaloi pa u vënë re.