Emma Stone e interesuar për filmin e ri të regjisorit të “La La Land”

Emma Stone e interesuar për filmin e ri të regjisorit të “La La Land”

17 July 2019 12:57

Fituesit e çmimit Oscar, Damien Chazelle dhe Emma Stone, shpresojnë të punojnë përsëri së bashku në një film të Hollywoodit.

Stone, e cila e fitoi çmimin Oscar për Aktoren më të Mirë për rolin e saj në La La Land të Chazelle, po shpreson ta fitojë rolin kryesor në filmin Babylon, të cilin e shkroi regjisori i kërkuar, shkruan KOHA Ditore. Raportet sugjerojnë se Brad Pitt është gjithashtu i interesuar për projektin.

Burimet e Deadline thonë se drejtorët e Lionsgate, të cilët e bënë distribuimin e La La Land, janë udhëheqësit e projektit.

Filmi i fundit i Chazelle, “First Man”, ishte një tjetër ribashkim i La La Land – kolegu i Stone, Ryan Gosling e luajti astronautin Neil Armstrong në film.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme