Bebe Rexha sulmon stilistët e veshjeve që e refuzuan për shkak të përmasave të trupit

Bebe Rexha sulmon stilistët e veshjeve që e refuzuan për shkak të përmasave të trupit

21 January 2019 23:30

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për ngjarjen “Grammy Awards” pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa të tilla.

Do të jetë një natë magjike për këngëtaren shqiptare, prandaj ajo dëshironte që ta kuronte veten në detaje. Por, e papritura i ka ndodhur, prandaj ka zgjedhur të reagojë në rrjete sociale.

Këngëtarja 29 vjeçare u shpreh e nevrikosur se stilistët nuk i jepnin veshje pasi i përket një mase të madhe dhe shtëpitë e modës nuk punojnë me vajza të tilla. Rexha nuk e duroi këtë gjë dhe i ofendoi publikisht me një video në Instagram, duke i shtuar shkrimin:

“Më falni, unë duhet ta nxirrja gjithë këtë mllef. Nëse nuk ju pëlqen stili apo muzika ime, është tjetër gjë. Por nuk mund të thoni që nuk vishni dot dikë se nuk ka masat e modeleve të pasarelave. Fuqizoni femrat që të duan trupin e tyre dhe të mos ndihen të pasigurta me veten. Megjithatë, unë do shkoj në Grammy. #Duajenitrupintuaj”.

Bebe Rexha ka marrë dy nominime Grammy si “Artistja Më e Mirë” dhe “Performanca Më e Mirë” për hitin “Meant to Be”./oranews

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme