Showbiz

Gratë dominojnë në Grammy 2019

 

Artistet femra që janë lënë anash në ceremoninë e shpërblimeve në Gjermani vitin e kaluar, po bëjnë rikthim për çmimet e këtij viti, duke dominuar në kategorinë kryesore.

Të premten Akademia e Regjistrimit ka shpallur nominime për albumin e vitit, këngën e vitit dhe artistin me të mirë të ri , në “ CBS This Morning “ me ndihmën e Shawn Mendes, Janelle Monáe, Alessia Cara dhe Zane Lowe nga Apple Music.