Mantia të shpejta

14 September 2017 17:44

Për përgatitjen e mantiave të shpejta, iu duhen produktet e mëposhtme:

6 vezë

90 ml vaj misri

100 ml qumësht

300 gr miell

1 pako pluhur për pjekje

1 lugë çaji kripë

500 gr mish të bluar

1 lugë supe qepë të tharë ose 2 qepë

Kripë dhe piper

¼ lugë çaji pluhur piper të kuq

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme