Tortila të pjekura

26 August 2017 13:17

Për përgatitjen e torpilave të pjekura iu duhen produktet e mëposhtme:

8 tortila

400 gr file viçi

1 qepë

3 ose 4 speca të ndryshëm

1 kungulleshë mesatare

200 gr salcë domatesh

100 gr oriz të zier

Kripë dhe piper

Vaj ulliri

1 ve

Thermi buke

Erëza të ndryshme

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme