Pulë meksikane

05 August 2017 10:47

Për përgatitjen e pulës meksikane iu duhen produktet e mëposhtme:

800 gr gjoks pule

100 misër të zier

150 gr groshë të zier

100 gr oriz

500 ml salcë domatesh

400 ml ujë

1 qepë

1 spec

1 spec djegës

Vaj ulliri

Kripë dhe piper

Majdanoz të freskët

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme