NËPËR FILM

“Virgjëresha shqiptare”, një film i ri që premton shumë

Pëlqeje KTV Video për të parë video të përzgjedhura nga KOHA
 

“The Albanian Virgin” apo “Virgjëresha shqiptare”, titullohet filmi i ri shqiptar i cili premierën botërore e shënoi në kuadër të edicionit të sivjetmë të Festivalit prestigjioz të filmit në Varshavë.

Me regji të regjisorit shqiptar, Bujar Alimani, ky projekt në rolin protagonist e sjell aktoren nga Kosova, Rina Krasniqi. Ajo ishte e ftuar në emisionin “Nëpër Film”, me ç’rast ndau më shumë informata dhe hollësi rreth rolit të saj dhe filmit në përgjithësi.