Metro

Prishtina e dyta për nga numri i rasteve aktive me COVID-19

 

Prishtina është komuna e dytë me më së shumti raste aktive me koronavirus në nivel vendi. Ministria e Shëndetësisë njofton se aktualisht në Prishtinë janë 23 raste aktive, derisa Gjilani është i pari me 49 raste, pasuar nga Ferizaj me 21 raste, Prizreni 7, Peja 6 e të tjera.

Të martën është regjistruar një i vdekur nga koronavirusi dhe 15 raste pozitive.