Metro

Mjeku: Nga mbrëmë niveli i ujit në Liqenin e Batllavës është rritur për 1 metër

Pas reshjeve të dendura amosferike ditëve të fundit, në liqenin e Badovcit dhe i Batllaves është rritur niveli i ujit.

 

Pas reshjeve të dendura amosferike ditëve të fundit, në liqenin e Badovcit dhe i Batllaves është rritur niveli i ujit.

Në një lidhje direkte në emisioni Sot të KTV-së, zëdhënësja e KRU Prishtina, Arjeta Mjeku, ka thënë se më datën 9 janar niveli i ujit në Liqenin e Badovcit kishte ngritje prej 50 centimetra, kurse në Liqenin e Batllaves rreth 82 centimetra.