Lekaj: Qeveria i mbështet projektet infrastrukturore të Prishtinës Foto: Ilustrim

Lekaj: Qeveria i mbështet projektet infrastrukturore të Prishtinës

10 gusht 2018 09:22

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj dhe kryetari i Prishtinës Shend Ahmeti, kanë mbajtur një konferencë shtypi, të enjten, pas një takimi në zyrat të Komunës, shkruan sot Koha Ditore.

“Qeveria do t’i investojë një mori projektesh infrastrukturore, disa nga të cilat do t’i financojë tërësisht ministria, e disa të tjera do t’i bashkëfinancojë me Prishtinën”, kanë deklaruar, ministri i, Pal Lekaj dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti pas një takimi në zyra të Komunës.

Lekaj ka theksuar se qeveria Haradinaj është e përkushtuar që të ndryshojë pozitivisht qasjen karshi Komunës së Prishtinës dhe t’i koordinojë punët për infrastrukturën në kryeqytet me Planin Zhvillimor të Komunës, para se ta miratojë buxhetin për vitin e ardhshëm.

zotuam para kryetarit se do të bashkëpunojmë në interes të qytetarëve të Prishtinës, sepse ne i japim rëndësi të veçantë kryeqytetit. Kështu, do ta mbështesim ndërtimin e urës në Veternik, e cila duhet të përfundojë në afatin sa më të shkurtër, të mundshëm, por edhe ndërtimin e rrugës ‘A’”, ka thënë Lekaj para gazetarëve....(Më gjerësisht lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme